כיצד מוכרים את הספר הדיגיטלי?

האפשרויות למכירת הספר הדיגיטלי הן מגוונות ומתפתחות כל הזמן. מכירת ספרים דיגיטלים תלויה בקהילות קוראים חובבת שקמה סביב ז'אנר/ סופר/או תחום עניין. למעשה ברגע שאתם מצליחים לבנות קהילת קוראים לתחום מסויים אתם גם יכולים למכור דרכו את הספר.

מספר אפשרויות למכירת ספרים דיגיטלים

 • באופן עצמאי

 • דרך חנויות לספרים דיגיטלים שקיימות ברשת

אנו ממליצים לסופרים להתחיל באופן עצמאי את המכירה ולאחר הבאז הראשוני להמשיך במכירה דרך החנויות הדיגיטליות הקיימות ברשת.

 

מכירה עצמית

המכירה העצמאית כוללת את דפי הנחיתה שלנו אותם אתם יכולים לעדכן בכל מקום ברשת ,בראש והראשונה באתר שלכם. דפי הנחיתה הם למעשה דף מכירת ספר הכולל תקציר מחיר ותמונת שער. הדף מקושר לאפליקציה של הליקון, ולאחר תשלום הספר נשלח ישירות לאפליקציה. בנוסף אתם מקבלים אנליטיקס שמאפשר לכם לקבל דיווחי מכירות בזמן אמת, נתוני קריאה, מייל ישיר של רוכש הספר ,ממשק משתמש לביצוע מבצעים והנחות, ואפשרויות שינוי מחיר הספר. תהליך המכירה הוא פשוט ואינו מצריך פעולה מצידכם.

החיוב נעשה דרך הליקון שמזכה אתכם בסיום כל חודש בסך המכירות תוך קיזוז עמלת שליחה לאפליקציה.

לקריאה נוספת על דפי הנחיתה

 

מכירה דרך דפי הנחיתה דורשת עבודה עצמית:

 • עדכון הדף ברשתות חברתיות ובפורומים - חפשו קהילות קוראים בתחום הז'אנר, קהילות לפרסום ספרים חדשים, קבוצות לפרסום מתנות לחגים, או במידה והספר הוא ספר עיון קבוצות בתחום הנושא של הספר. בדקו את תנאי הקבוצה אם מותר לעדכן שם את הלינק לספר, או שמותר לכתב כמה מילים על הספר ללא לינק, במידה ולא ברור רצוי להתייעץ ולבקש אישור ממנהלי הקבוצה. (זהירות: מנהלים מעיפים חברים המפרסמים בניגול לתנאי הקבוצה). ניתן להכנס לקבוצות עם פרופיל אחר ולכתב מספר שורות על הספר בתגובה לשאלה שנשאלה בקבוצה.

 • יחסי ציבור עצמאיים: יצירת כתבות לבלוגים שמוכנים לארח אתכם עם קישור לדף הנחיתה

 • בניה עצמאית של בלוג בנושא על הקשור לתחום עליו אתם אוהבים לכתב (יחסים שבינו ובינה, רומנטיקה ואהבה, מדע בידיוני, פנטזיה ועולם האגדות, נושאים הסטורים וכו') סיקור הספרים בבלוג עם לינקים לדפי הנחיתה.

 • שיתוף פעולה עם אתרי סופרים מאותו ז'אנר.

ועבודה עצמית בתשלום במידה ותרצו:

 • פרסום בתשלום בפיסבוק (נכון להיום הכלי היעיל ביותר), רשתות ופורומים.

 • פרסום כתבות על הספר בבלוגים ואתרים יעודיים (עם נושאים הקשורים לנושא הספר וקהל המתעניין בנושא) עם טראפיק רלוונטי ולינק לרכישת הספר.

 • להופיע עם הספר במפגשי קוראים סופרים פנים אל פנים. 

בצורה זו אתם חוסכים את עמלת התיווך שחנויות דיגיטליות היו לוקחות ומקבלים את מלא עמלת התיווך והכסף שתשקיעו ביחסי ציבור ופרסום יגיע ישירות אליכם לאתר או לדף. עמלת שליחת הספר לאפליקציה נמוכה בהרבה מעמלת החנות ולכן בשלב זה אתם משקיעים הרבה אבל מקדמים את עצמכם בלבד.

 

מכירה דרך חנויות דיגיטליות

בשלב הבא לאחר הבאז הראשוני אנו ממליצים למכר את הספר גם בחנויות לספרים דיגיטלים שברשת. הפניה לחנויות נעשית באופן עצמאי, יש לבדוק את התנאים עצמאית מול החנויות. מרבית החנויות משתמשות באפליקציה של הליקון אולם ניתן למכר את הספר גם בחנויות שלא עובדות עימנו ושהאפליקציה שלהן קוראת EPUB3. עמלת החנות גבוהה מהעמלה הנדרשת מכם מהמכירה העצמאית אולם בשלב זה כבר אנשים שמעו על הספר (דרך הפרסום שלכם שהביא טראפיק אליכם), וכעת אתם יכולים להנות גם מקהל הקוראים של החנויות.

** חשוב- במידה ואתם בוחרים להשקיע כסף בפרסום ויחסי ציבור פרסמו את דף הנחיתה שלכם (שמביא קהל אליכם) ולא את דף הנחיתה של החנות (שמביא קהל לחנות וגובה מכם עמלה גבוהה יותר).

 • אינדיבוק- אחת החנויות המקוונות הגדולות בישראל לספרים דיגיטליים ומודפסים

 • בוקסילה- חנות ובית לספרות דיגיטלית בישראל

 • בוקלי - הספריה הדיגיטלית הראשונה, ספרית השאלה לספרים דיגיטליים

 • ביבוקס- חנות בעיקר של הוצאות יהלומים ואדל מקבלת גם ספרים מהוצאות אחרות

 • נטבוק- קניון הספרים המקוון

קיימות חנויות נוספות אולם הן אינן מצויינות כאן מאחר שאינן עובדות עם אפליקציית הליקון.

 

 

ועכשיו כשאתם יודעים הכל- קדימה לעבודה!!!